KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12555142

nr 1255 5142

Konrad Simonsson

(1843-1911), Sverige

Oljemålning, Landskap, signerad K Simonsson, 1800-tal. Olja på duk, 46x62 cm

Karl Konrad Simonsson, svensk målare och tecknare född 1843, död 1911.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 20 maj 2019
kl 20:30:45

Konrad Simonsson

Läs mer om Konrad Simonsson